www.rockmuzeum.ini.hu

Köszönet a kigyűjtésért Vadász Szabolcsnak.

Gyöngyösi koncertdátumok
rövidítések: MK=Mátra Művközpont, B=Beat Klub, IP=Gyöngyösi ifipark, SZ=Mátrai Szabadtéri Színpad

----------------------1969

március
28. Gemini, MK

június
21. Omega (ORI)

július
9. Illés (ORI)

augusztus
4. Omega (elmaradt)

----------------------1970

augusztus
8. Sigma – Beat, MK

----------------------1971

július
10. Metró (ORI)

----------------------1972

április
21. Bergendy, MK

május
21. Marwin, MK

június
12. Neoton, SZ

július
31. Non-Stop. MK

augusztus
9. Syrius, Juventus, SZ (RM is)

szeptember
3. Orfeo, Marwin, MK

október
9. Hungária, B
23. Kaláka, MK

november
21. Hungária, B

december
10. Pop Együttes, B

----------------------1973

május
6. Integrál, B

július
2. KITT Egylet, B (ORI is)

augusztus
30. Express, MK

október
21. Nevada, MK

november
11. Continental, MK

december
16. Cordinal, MK

----------------------1974

június
16. Marwin, IP
18. Generál – Mikrolied, MK (ORI is)
20. Happening, IP
23. Marwin, IP

július
7. Universum, IP
10. Mini, IP
14. Orkán, IP

augusztus
4. Treff, IP
7. Dow73, IP
11. Corvina – Skorpió, SZ (ORI is)
14. Sigma, IP
18. EDDA – Dinnyés Lajos, IP

szeptember
1. Galaxis, IP
30. Ráktérítő, MK

----------------------1975

május
4. Marwin, IP
7. Theátrum, IP
11. M3, IP
14. Marwin, IP
18. Happening, IP
21. Woods – Payer András, IP
25. Marwin – Boros Lajos, IP
28. Wastaps – Delhusa Gjon, IP

június
4. Thomastik, IP
11. Marwin – Berki Tamás, IP
15. Marwin – Domokos Béla, IP
18. Kőtörő, IP
22. Sprint, IP

július
2. Mini, IP
6. Fantom, IP
9. Apostol, IP
16. Nevada, IP
20. Marwin, IP
23. EDDA, IP
30. Marwin, IP

augusztus
3. Hello, IP
6. Thomastik, IP
10. EDDA, IP
17. Non-Stop, IP
24. Kőtörő, IP
27. Woods, IP
31. Wastaps, IP

----------------------1976

feburár
8. Folkpódium: Kolinda, Vízöntő, Zsigmondi-Kamondi Duó, Vas János, Boros Lajos MK

március
8. Illés, MK

május
5. Cordial, IP
9. Sztár, IP
12. Nevada, IP
19. Orkán, IP
23. Cordial, IP
26. Happening, IP

június
6. Mini, IP
9. Wastaps, IP
13. Woods, IP
16. Nevada, IP
19. Syrius, SZ
23. Horoszkóp, IP
27. Cordial, IP
30. Syconor, IP

jólius
4. Reflex, IP
7. Spirál, IP
11. Cordial, SZ
18, 28. Cordial, IP
21. Continental, IP
25. Wanderers, IP

augusztus
1. Sprint, IP
4. Start, IP
8. Cordial, IP
11. Woods, IP
15. Lux, IP
18. Spirál, IP
22. Cordial, IP
29. Universal, IP
31. Apostol, SZ

----------------------1977

június
5, 12, 19, 26. Edda, IP

július
3, 10, 17, 24, 31. Spirál, IP
28. LGT, SZ

augusztus
3, 31. Syconor, IP
10, 17. Wastaps, IP
21. Stress, IP

----------------------1978

június
3. Wastaps (IP) (u)
10. Sirokkó (IP) (u)
17. Syconor (IP) (u)
24. Horoscope (IP) (u)

július
8. EDDA, IP
15. Wastaps, IP
22. Sirokkó, IP
23. Kovács Kati – Universal, IP (pl, ORI is)
29. Horoscope, IP
29. SBB, SZ (pl)

augusztus
5. Spirál, IP
12. EDDA, IP
26. Spirál, IP

szeptember
2. EDDA, IP

december
16. Korál, MK
28. Spirál, MK

----------------------1979

január
12. Illés, MK
26. Apostol, MK

március
28. Kaláka/Az éjszaka csodái/, MK

május
27. Coral /Korál/, MK

július
6. V-Moto Rock, MK
6. Skorpió, MK
18. Tolcsvay, MK
28. Neoton Familía, MK (ORI is)

augusztus
11. 100 Folk Celsius – Aggasztó, MK

----------------------1980

február
17. Tolcsvay Trió /Égig érő Fa/, MK
17. Tolcsvay Trió /Évek óta úton vagyok/, MK

május
29. Kovács Kati és az Universal /elmaradt/, MK

június
4. Kovács Kati és az Universal, MK
9. EDDA, SZ
16. Piramis, SZ

július
1. Skorpió, SZ
8. P. Mobil, SZ
23. V – Moto Rock – Korál, MK
30. Korda György – Express, MK

szeptember
10. LGT, MK

----------------------1981

január
30. Máté Péter – Zorán, MK

február
20. Hungária, MK

szeptember
13. Korál, Főiskola (csak v)

október
17. Benkó Dixiland Band Dzsessz-sulija, MK

november
4. Kft, MK
21. Benkó Dixiland Band Dzsessz-sulija, MK
28. Katalin – Bál Old Boys, MK

december
4. East, MK
19. Benkó Dixiland Band Dzsessz-sulija, MK

----------------------1982

január
29. Hungária, MK

február
12. Halász Judit és a Bojtorján, MK

március
2, 30. Benkó Dixiland Band Dzsessz-Suli, MK

április
20. Benkó Dixiland Band Dzsessz-Suli, MK
27. Kaláka, MK

május
4. Pege Aladár és együttese, MK
21. Katona Klári, Komár László és a Saturnus együttes, MK
22. Kugli (csak GG)

július
30. Soltész Rezső+Wastaps „Szóljon hangosan az ének”, MK

október
15. Benkó Dixiland Band, Budapest, BS
17. Neoton Família, MK Gyöngyös Mátra Művelődési Központ

december
4. Old Boys, MK
6. Dinnyés József, MK

----------------------1983

február
20. Prognózis (GM49, Torma) (csak VI)
24. Szűcs Judit, MK

március
11. Hungária, MK

április
15. R-GO, MK
23. Korda György, MK

július
9. Front – együttes, MK
16. Rockbánya’83, Mátrafüred – Sástó Kőbánya Ifjúsági Rendező Iroda rendezése, fellépők: Karthago, Bikini, Új Skorpió, Mini, East, Prognózis, Sirokkó, Rolls, Radics Béla Emlékzenekar, P.Box

október
25, 26. Hofélia kísér: Express, MK
29. Prognózis (csak VI)

----------------------1984

február
21. Szivárványvölgy – Rockszínház kísér: Apostol, MK

március
25. Benkó Dixiland Band, MK
27. Koncz Zsuzsa kísér: Fonográf+Kft zenészei Vendég: Bródy János, MK

április
4. Supergroup, MK (Felléptek: Dés László, Solti János, Karácsony János, Győr László, Szakcsi Lakatos Béla, Fridrich Károly, Tóth Tamás, László Attila, Horváth Kornél; Dés László: Fal mögött című lemezbemutatója)

június
28. Kovács Kati, Zorán, Universal, MK

július
20. Dolly Roll, MK

augusztus
4. Korál – Voga-Turnovszky, SZ

szeptember
23. Korda György „Nézz rám és énekeljünk”, MK

november
27. Hobo Blues Band „Vadászat”, MK

december
19. R-GO, MK

----------------------1985

január
24. Benkó Dixiland Band, MK

február
21. Komár László Elvis emlékműsor, MK

május
7. Záray – Vámosi „Ketten az Úton”, MK
28. 100 Folk Celsius „Paff a bűvös Sárkány”, MK

június
11. 100 Folk Celsius, 7. számú Általános Iskola
24. Kft, SZ

augusztus
7. Dolly Roll – Eldoradoll, SZ

szeptember
12. Cafe Rock Rockszínház, MK

október
19. LGT, MK

----------------------1986

március
29. Bizottság, MK

április
24. Első Emelet, MK

május
14. Révész Sándor, MK

július
27. R-GO, MK
29. Benkó Dixiland Band, MK

augusztus
31. Omega, SZ

szeptember
10. Front együttes Jazz-rock, MK

november
11. Z’Zi Labor, MK
21. Neoton „Magánügyek”, MK
25. Prognózis (csak VI)

december
10. Lézerrock – Lézerszínház, MK
11. HBB „Esztrád”, MK

----------------------1987

január
28. Modern Hungária, MK

február
4. Soltész Rezső, MK

március
8. Első Emelet, MK

április
23. Napóleon BLD, MK

május
29. Bikini, SZ

június
8. EDDA, SZ

július
4. Z’Zi Labor, MK
21. R-GO, MK

augusztus
10. Dolly Roll, SZ

szeptember
1. Nagy Feró és a Beatrice, SZ
25. Lord, MK

október
25. Step, MK

november
10. Zorán, MK
22. Első Emelet, MK

december
10. 100 Folk Celsius, MK
27. 3+2, MK

----------------------1988

február
16. Moho Sapiens, MK

március
3. Fan – Fan együttes, MK

április
7. No együttes, MK
22. Lord, MK

május
15. Zoltán Erika, MK
28. R-GO, MK

június
3. EDDA, SZ
23. Pokolgép, SZ

július
11. ERATO, IP
24. Napóleon BLD, SZ

augusztus
1. Bikini, SZ
8. ERATO, IP
15. Dolly Roll, SZ
22. Beyond, IP
27. Beatrice, SZ
29. Első Emelet, SZ

szeptember
5. 100 Folk Celsius, SZ

november
17. Z’Zi Labor, MK
18. Komár László /Elvis emlékműsor/, MK

december
4. Zoltán Erika, MK
18. Betli Duó, MK

----------------------1989

január
15. Anarchia, 440 Hz, Beyond, MK

február
6. Exotic, MK
18. Deák Bill Gyula Bill Box Company; Szintézis, MK

március
3. Első Emelet, MK

április
17. Viki és a Flört, MK

május
8. Napóleon BLD, MK

június
4. Pokolgép, SZ
21. Ossian, SZ (Ga is)

július
17. Neoton Família, SZ
28. The Age /AUT/ - Ippolit Matvejevics Szabadtéri Színpad

augusztus
1. Bikini, SZ
21. Beatrice, SZ

szeptember
8. Szinkron együttes /Illés,Omega,Beatles/, MK

október
16. Presser – Dusán: A Padlás, MK

november
3. Bonanza Banzáj, MK
13. Korda György – Balázs Klári „Sötét az utca”, MK / Blum József és együttese kísér/
27. Excelsior /Miskolc/, Morris /Pécs/, Beyond, 440 HZ

----------------------1990

január
20. Anarchia – HardCore Fesztivál, MK
21. Mindhalálig Beatles /Mikó István/, MK
31. Z’Zi Labor-Csillagszemű Robotok, MK

február
4. Griff /1000 Szent Ígéret/, MK

március
2. HardCore Fesztivál, MK (Fellépők: Plague; U.Air /Miskolc/; Biztonsági Tanács /Eger/; Anarchy; Tankcsapda Nagony Karabach /GER/)
5. Exotic, MK
23.Lehr – Karácsony – Solti, MK

április
3. 100 Folk Celsius, MK
17. Első Emelet, MK
22. PUF (csak Le)

június
2. Lord, SZ
15. Pokolgép, SZ

július
6. Deák Bill Gyula és a Bill Box Company, SZ

augusztus
24. Beatrice, SZ

november
27. Záray – Vámosi „Halló itt Jóbarát”, MK

----------------------1991

március
7. Napóleon BLD, MK

április
4. Koncz Zsuzsa, MK

május
1. HBB; Lépcsőház, Pipishegy Repülőtér
8. Pa-Dö –Dö, MK
31. PUF (csak Le)

november
7. Zorán - Gerendás, MK
15. Sámson a gyerekekért, Gyöngyösi Főiskola (Fellépők: AD Stúdió, Moho Sapiens, Republic, Exotic, Lilla és Czigi, Hepicentrum, Lépcsőház)

----------------------1992

február
11. Zorán, MK
24. Z’Zi Labor, MK

március
13. Deák Bill Blues Band; Vörös István és a Prognózis, MK

április
14. Republic, MK

május
1. Bikini; Exotic, Pipishegy Repülőtér
16. Lépcsőház, MK

június
6. Pa-Dö –Dö, MK

augusztus
20. Akela, Sörkert /volt Ifi-park/

október
15. Volt egyszer egy fesztivál, MK (Koós, Kovács Kati, Aradszki, Harangozó Teri, Poór Péter, Dékány Sarolta)

november
7. Zámbó Jimmy és Varga Miklós, MK
8. Babos Gyula és Barátai, MK
29. Solymos Antal, MK

december
10. August Förster Reservation, MK